- Трябва да влезте , за да публикувате коментари

Здравейте и благодаря за въпроса,
Вашето питане е много актуално от гледна точка на времето, в което живеем. Напрежението и ядовете допринасят за болести и променят състоянието ни. Лично моята позиция е, че в съвремието е невъзможно да се живее без напрежение и стрес. Средата е предразполагаща и тревожна, най-вече в големите градове. В умерени дози той (стресът) е полезен – амбицира организма за действие. Проблемът е в превръщането му в хроничен. Тогава започват и физиологичните промени, който респективно отслабват имунната система и ни правят уязвими за болестите.
Обичайна грешка, която се прави и съм наблюдавал в практиката, е във възприемането на тези абстракции – напрежението и ядовете, и тяхното отработване. Възприемането е в тясна връзка с избора, който правим, и цената, която сме готови да „платим“. А това, от своя страна, зависи от целите, които сме си поставили в нашето съществуване като човешки същества. По отношение на отработването – на първо място е осъзнаването, че има пренатрупване на напрежение и ядове. Тогава се вземат мерки, които имат задачата да балансират, за да можем да се възстановим и съществуваме отново.
Конкретно на Вашия въпрос. Директна връзка няма, но косвен, негативен резултат има, особено в случаите, когато в следствие на хроничен стрес са започнали физиологични промени в организма. Най-малкото желанието за секс е намаляло. Но лично моят съвет към Вас е да не се концентрирате върху проблема, а върху решението.
За целта е необходимо да има обсъждане на проблема, дефиниране на възможните решения и предприемане на действия. Тези стъпки се надявам да Ви помогнат за благоприятен изход от ситуацията.
Успех
Искрено Ваш,
Иван Карагьозов, психолог
- Трябва да влезте , за да публикувате коментари
Моля, влезте първо, за да ги изпратите.