Здравейте имам детенце на 2 месеца и 16 дни и имаме огромен проблем със запек, нищо не помага, моля помогнете :(

Отговорено
Преглеждания (3k)
Задайте вашия въпрос

Здравейте имам детенце на 2 месеца и 16 дни и имаме огромен проблем със запек нищо не помага моля помогнете 🙁

Vanq9988

09.03.2021 08:10
Споделете:
  • Трябва да , за да публикувате коментари
2
Най-добър отговор
Д-р Захаринка Гочева

2021-03-09T14:05:00+0000
09.03.2021 14:05
Класическа медицина

Здравейте,

Предлагам Ви следното:

1. Масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка.

2. Притискате колената към коремчето 20-30 пъти.

3. Слагате  клизмичка Мелилакс или  Релаксит – по 1/2 от тях. Към тях няма привикване!

Проверете дали детето поема необходимото количество мляко. И за запек говорим, когато бебето не е акало повече от 48 часа.

Всичко ще е нормализира, спокойно!

Поздрави

Д-р З. Гочева, педиатър

 

00
0
  • nadyakrasteva
    Здравейте искам да попитам бебето ми е на 3 месеца и половина и има запек 2 седмици вече всичко това съм пробвала нищо не му деиства и се изхожда само със клизмички Melilax на кърма е и адаптирано мляко Aptamil но съм му купила адаптирано мляко Friso Vom вече три дена как му давам от него и то не му деиства моля за съвет
  • Трябва да , за да публикувате коментари
Д-р Мариян Иванов

2021-03-09T20:09:00+0000
09.03.2021 20:09
Хомеопатия

Здравейте,

Според педиатрите, е нормално червата на кърмачето да се изпразват от два до пет пъти на ден. Следователно, ако кърмачето не се изхожда всеки ден, можем да приемем, че се касае за запек.  Освен с липсващи и/или нередовни изхождания, запекът при кърмачето често се придружава и от болезнени усещания в коремчето, по време на които обикновено бебето присвива крачетата и плаче. Нерядко коремчето е подуто. Кърмачетата със запек са неспокойни, спят лошо, нямат апетит, капризни са по време на къпане и т.н.

Когато се касае за запек при кърмачета, който не се дължи на сериозна органична причина, лекарите-хомеопати най – често използват някои от следните медикаменти:

     Opium 5 СН – 1-2 пъти дневно по 5 гранули е най-подходящ при бебета, при които липсват каквито и да било позиви за изхождане и изпражненията са твърди. Много често тези бебета са сънливи и заспиват на гърдата на майката или с биберона.

Alumina 5 СН, 1-2 пъти дневно по 5 гранули също е препоръчителна при запек с липса на позиви за дефекация и с трудно изхождане на светли, лепкави изпражнения, които се отделят трудно от памперса или пелената.

Graphites е подходящ за лечение, когато изпражненията на бебето са обемни и покрити със слуз, и когато изхождането е болезнено. С лечебна цел е препоръчително 1-2 пъти дневно от медикамента да се приемат по 5 гранули в разреждане 9 СН.

Bryonia alba 5 или 9 СН се препоръчва за лечение на запек с големи, възчерни, твърди и сухи изпражнения при бебета със сухи лигавици и повишена жажда.

Hydrastis сanadensis 5 или 9 СН може да помогне при запек без позиви за изхождане с твърди, натрошени изпражнения, обвити с гъста слуз.

Magnesia muriatica 9 СН се препоръчва при запек със спастични болки в корема (бебто присвива крачетата към коремчето) и повишено образуване на газове. Отделените изпражнения са малки, твърди и натрошени, наподобяват тези на овцата и се отделят много трудно.

Nux vomica  9 СН, се използва за лечение на запек при лакоми и раздразнителни бебета, които се стряскат и от най-лекия шум и които страдат често от повишено образуване на газове в стомашно-чревната система и от гадене и повръщане, което облекчава състоянието им. При тези бебета запекът, съпроводен от напразни позиви за изхождане  може да се редува с разстройство.

Lycopodium clavatum 5 или 9СН е препоръчителен за лечение на запек с напразни позиви за изхождане и подуване на долната част на корема при злояди бебета. Това е и един от основните хомеопатични медикаменти за лечение на запек от самото раждане.

Много важни са и някои общи мерки, като например, топлите бани, които подпомагат отпускането на болезнено свитите коремни мускули и нежният кръгообразен масаж около пъпчето по посока на часовниковата стрелка (посоката на перисталтиката на червата). Със същата цел е препоръчително свиването към стомаха и последващо разгъване на крачетата.

Ако детето е на кърма, е важно майката да пие повече течности ( поне 1,5 – 2 литра дневно) и да консумира повече свежи плодове (с изключение на бананите) и зеленчуци. Напротив, трябва да се ограничат храните, които действат запичащо ,като ориз, млечни продукти, бял хляб и сладкиши. Ако това не е достатъчно, съществуват и специални млека за бебета със запек, подходящи за приложение още от раждането.

Поздрави

д-р Мариян Иванов, вътр. болести и хомеопат

00
0
  • Трябва да , за да публикувате коментари
Показване на 2 резултати
Твоят отговор

Моля, първо, за да ги изпратите.