Детето се тръшка: Искам! – част 1 По материали от Д-р Мариан Гарбър

Използвани са материали на Стивън Гарбър, Мариан Даниелс Гарбър, Робин Фридман Спизман „Искаааам!“ Колко пъти сте чували такива писъци? Много родители изпадат в нервна криза, когато чуят този истеричен крясък от детето си. И има защо. Някои хлапета сякаш са ...Въпроси и отговори по тази тема (1)
Преглеждания: 1470
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Iliana_Nestorova
    Iliana_Nestorova

    Ако детето силно желае нещо и се стига до истерии, значи сте го „меркантилизирали“ (така го наричам аз). Всъщност толкова често сте си купували спокойствие, че се е изгубила размила границата на разрешено и неразрешено. Стигнало се е до там, че всичко може да се купи. Сега идва време за Вас като родители да предприемете тежки разговори, убеждения и обяснения. Това, което сте отлагали преди сега ще го платите с лихвите – спокойствието, което сте си купували с лесни подаръци, гузната съвест за пропуснати важни за детето неща, която сте откупували сега се връща като бумеранг. Най – лошото е, че детето Ви не разбира защо Вие се държите непоследователно – до вчера не отказвахте нищо, а днес неочаквано казвате „не“. Разбира се то е объркано, не открива логика и последователност и реагира прекомерно. Неговото поведение е последователно – вчера с малко натиск е постигало успех, днес малкото натиск не сработва и нормално то прилага по – голям натиск, за да получи желаното. В неговите представи то се труди по – упорито днес. Това, че усилията са деструктивни го разбирате Вие, но то не, защото предходното му поведение е било сходно.
    Разбира се има и добра новина. Детето е много мотивирано да получи желания от него предмет или каквото е там. Тази мотивация може да бъде тласната от деструктивни усилия (тръшкане, рев и подобни) в позитивни усилия ((да прочете нещо, да научи нещо и други). Вие определяте какви да са усилията и в каква посока да бъдат насочени. Не давайте твърде дългосрочни задачи или непосилни задачи – детето ще загуби интерес „по пътя“ и Вие ще се провалите като педагог.

Вашият коментар

add
add
add
add