Сега ще говорим за ролята на бащата по време на бременност. Ролята на бащата при бременността не трябва да се ограничава само като донор на сперматозоиди – това е много важно за всеки да го разбере. Детето еднакво се нуждае от баща си и от майка си. Не може да се каже, че детето не се нуждае от баща си. То се нуждае и от бащата за емоционалното си развитие и емоционалното си възпитание.
И така, какво може да направи бащата, за да има силна връзка с детето?
- Първото нещо – бащата също може да разговаря с детето или да говори на детето, докато то е още в утробата на майката. Затова препоръчваме на всички бащи да говорят с детето още в началото, когато детето е в утробата на майката.
- Второто нещо, което бащата може да направи, е да прилага масаж с олио. Ако бащата научи някаква масажна техника, подходяща за дете, това ще бъде от голяма помощ за детето.
Бащата може да вземе активно участие в прилагането на масажи на децата или на детето, за да създаде връзка с него. Това са двете неща, които един баща може да направи в периода на бременността. Друго нещо, което той може да направи, е да прави майката щастлива. Защото, ако той създава естествено щастие у майката, това щастие се прехвърля в емоциите на детето, което е от полза за развитието на неговата емоционалната страна.
Много се радвам да видя, че в сайт на име„Мамапедия“ все пак се говори и за ролята на бащата в цялото нещо, и то още от периода на бременността. Вярно е, че при мъжете малко по-късно се събужда бащиното чувство и родителския инстинкт, но все пак твърде рядко се обсъжда темата по същество, и повечето мъже са откровено в небрано лозе що се касае до отглеждането на собствените им деца. Та… Ето ви една идея за нещо, което да направите за в бъдеще. „Таткопедия“ просто ще изкърти. 😀