Отит – част 1 от Д-р Мариян Иванов

Когато говорим за отит, най-често се касае за т.нар. „отитис медиа“ или възпаление на средното ухо – нерядко явление при деца, особено в хода на нелекувана или неадекватно лекувана хрема или възпаление на гърлото, или вследствие на разраснала се трета ...Въпроси и отговори по тази тема (0)
Преглеждания: 2995
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Mother_stars
    Mother_stars

    Истина е, че антибиотици се изписват твърде често. Като резултат ние ставаме все по – резистентни на тях. В този смисъл лечението на отит с антибиотик не винаги е нужно. При повече от ½ от пациенти с отит острите симптоми отшумяват след първите 24 часа. Ние бяхме податливи на това заболяване и след първото боледуване задължително преди назначаването на антибиотик правехме микробиология на течност от средното ухо. Така се знае кой медикамент би подействал най – успешно.
    Бих поспорила с доктор Иванов дали отита е най – често вирусен. Без да съм медик по образование, вече съм специалист по призвание в тази област. Около 20% от отитите са вирусни, около 60% от отитите са със смесен характер. Това е статистиката. Хомеопатията дори на база статистическите данни има шанс да помогне. В остри състояния не съм сигурна до колко е удачно да се използва. Колебанията ми са дали действа достатъчно бързо и силно. При по – леки състояния нямам никакви съмнения, че е ОК. За съжаление децата докато са малки не могат да формулират степен на болка и силно вероятно е първите симптоми да не бъдат разчетени. Ако това се случи, е твърде възможно да не изпреварваме събитията, а да ги догонваме. Тогава нямаме много време.

Вашият коментар

add
add
add
add