Тикове – част 2 от Д-р Мариян Иванов

Не са рядкост случаите, когато тиковете се провокират или влошават от ревност. Ревност при децата наблюдаваме обикновено, когато в семейството се появи по-малко братче или сестриче – в тези случаи могат да се отключат и тикове. Тиковете могат да се ...Въпроси и отговори по тази тема (0)
Преглеждания: 2978
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Mother_stars
    Mother_stars

    Това са проявления на емоционалното състояние на човека. Неприятни са, но не са опасни. Големият въпрос е как се е стигнало до там. Преди да се появят са трупани и несподелени негативни емоции, които в крайна сметка са намерили физическо отражение.
    Като родители, възпитаващи дете сме проспали сериозни и големи неща в емоционалното съзряване на детето. За съжаление трябва да си признаем, че сме се провалили и да се обърнем към психолог. И той няма да е необходим само за детето ни, но и за нас. За да открием къде сме сгрешили, какво сме пропуснали и как ще излезем ЗАЕДНО от тази ситуация. Това е процес, при който трябва да се опознаем взаимно, да си признаем истини, които сме подминавали, да стигнем до себеопознаване.
    Иначе химията на хомеопата е за симптомите. Тя ще ги замаскира, тушира, дори може да ги премахне. Това обаче не ни гарантира, че утре няма да имаме нов проблем – този път не тик, а например паник атака или страхова невроза…
    И още един съвет от мен – ако имате някакви роднини (дори и далечни) с неврологични проблеми не изключвайте наследствена обремененост и възможност за по-сериозни заболявания. Консултирайте се с невролог, ако е нужно правете и по-сериозни изследвания –скенер, доплер и т.н. По добре подобни проблеми да се „хванат“ в зародиш.

Вашият коментар

add
add
add
add