Злоядото дете от Д-р Георги Гайдурков

Може би всички знаем и сме виждали тези деца. Много пъти ние самите сме изпитвали като деца на гърба си това нещо. Хайде: една лъжичка за мама, за татко, за баба. Т.е. приемаме храна насила, по задължение, с нежелание.  Старите ...Въпроси и отговори по тази тема (3)
Преглеждания: 4809
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Hazel-eyes-baby
    Hazel-eyes-baby

    Докторът е прав – няма никой умрял от глад. Има много с проблеми от преяждане. Да изпусне хранене детето не е проблем. При нас проблемите са различни.
    Психологически – детето пропуска храненето, когато то е планирано. Естествено малко по-късно търси храна. Майката/бабата се втурват веднага да нахранят детето. Така се лишава детето от възможността да влезе в нормален режим на хранене. Това е вредно. Смятам, че трябва да се изчака гладен / гладна до следващото хранене.
    Разнообразие, а не количество е втория проблем. Никога не сме си насилвали детето да яде по много. Проблемът е, че отказва да яде куп неща в това число плодове, яйца, зеленчуци. Дори не ги е опитвал и вече „знае“, че не ги яде. Според мен му влияят децата в детската градина. Там за нас е голямата борба – всичко вредно и junk се яде, но плодовете и зеленчуците са проблем. Може да живее на хляб. Само хляб и нищо друго. Това е следствие на мърлявите госпожи в детската градина. Детето отказва да яде нещо и за тях е по-лесно да кажат яж хляб. Три пъти така и е налице навик. Искам да разбере дали така гледат собствените си деца и вниуци и в кой педагогически учебник го прочетоха това. Не казвам, че трябва да насилват децата да си изядат всичко, но и другата крайност е доста мърлява.

Вашият коментар

add
add
add
add