Д-р Мариян Иванов

Афти – част 2 от Д-р Мариян Иванов

icon Преглеждания: 1952
Видео Текст
афти 2 (custom)

Изключително ефективно е комбинирането при склонност към афти на хомеопатия с ароматерапия. Само да кажа, че единственото условие за лечение с хомеопатия е десетина минути преди и след прием на съответното хомеопатично лекарство е да не се прави нищо с устата – не трябва детето:

  • да се храни.
  • да дъвче дъвки и бонбони.
  • да мие зъби.
  • да пие течности.

Иначе извън този интервал от десет минутки преди и след, детето няма никакви ограничения в това какво да консумира и можем съвсем спокойно да прилагаме и етерични масла, нищо че са ароматни.

Много ефикасни по отношение на профилактиката и лечението на афтите са лимонът и чаеното дърво с манука и канука. Аз препоръчвам на майките да приучат децата с чести афти да мият зъбки с някое от тези масла.

Как става това? Върху четката с паста за зъби, която предварително е намокрена, се капва една капка етерично масло от лимон или една капка от етерично масло от чаено дърво с манука и канука, и така детенцето сутрин и вечер мие зъбките.

По този начин тотално се дезинфекцира устната кухина, защото и двете етерични масла имат много мощно антисептично действие и убиват всякакви болестотворни микроорганизми, така че това е изключително полезно не само при деца със склонност към афти, но и при такива, които имат склонност към чести боледувания в областта уши-нос-гърло.

Когато детенцето вече е малко по-голямо, то може да бъде приучено да прави така наречените “жабурения” със запарка от билка, която има противовъзпалителен и антисептичен ефект. В България такива имаме много.

Най-популярна е може би лайката, смрадликата също, градинският чай, мащерката – всички тях, и много още други, които бихме могли да използваме, за да направим запарка. И когато запарката е поохладена, детето да прави жабурене. По този начин се постига един изразен противовъзпалителен и антисептичен ефект.

Със същата цел можем да добавяме към съответната запарка и по няколко капки клеева тинктура. Клеевата тинктура може да се приема и вътрешно – както с профилактична цел, така и при остро състояние, когато афтите са налице.

Не на последно място препоръчвам на деца, склонни към чести афти, да пият периодично и сребърна вода. Такава може да бъде закупена от аптеките, а може да бъде приготвена и у дома – в интернет се продават редица устройства, с които можем самостоятелно да си направим сребърна вода и към тези устройства вървят инструкции, в които е описано колко концентрирана на сребърни йони трябва да бъде водата, за да се използва за пиене.

add
add

Коментари на читатели

Напишете вашия коментар към темата

Вашият коментар