Марияна Стайкова

Наднормено тегло след раждането – практични съвети! от Марияна Стайкова

icon Преглеждания: 2400
Видео Текст
Young,mother,in,sportswear,measuring,her,waist,worried,about,her

Здравейте, аз съм Марияна и днес ще поговорим излишните килограми след раждане. Няма да засягам периода на кърмене, защото той е много важен и не мисля, че е подходящ за диета или други шокови програми за бързо сваляне на килограми

По-скоро тук съм за балансирано хранене и изчистващи програми, защото чрез кърмата ще се изчисти и бебето от предадени му патогени чрез родителите.

Наличието на паразити много често води до трупане на килограми, защото те изяждат най-качественото от храната ни. Вследствие на това тялото ни е лишено от минерали, витамини и микроелементи. И да ядем, и да не ядем пак трупаме килограми. 

Токсините, които се отделят, водят до задържане на течности, затова може сутрин да сме подпухнали и вели. Това се дължи на факта, че паразитите са активни през нощта. 

Дехидратация

  • Това може да е вследствие на малко количество приета вода (според мен тя трябва да е основен източник на течности)
  • Колко кафета, стимулиращи напитки и алкохол пием, защото с всяка чаша изпита с такава течност се обезводняваме с 500-600 милилитра вода – те действат диуретично
  • Климатиците и дългото стоене пред компютър също дехидратират и това първо го усещаме с очите си
  • Как пием водата? Много често чакаме да ожаднеем и тогава изпиваме 1- 2 чаши наведнъж. Тогава, обаче имаме ефекта на кюнеца. Влиза много вода и се появява сигнал за уриниране. Изпитата вода отива в тоалетната и за клетката не остава нищо. 

Когато имаме малко вода в клетката, много често имаме и висок холестерол – но за това ще поговорим друг път. Започнете да пиете топла вода на всеки 30 минути, ефектът е невероятен. 

Слабата активност в стомашно-чревния тракт  често се появява и след поставяне на упойки. Анестезията намалява значително перисталтиката на червата, което води до задържане по-дълго на храната в червата, където тя започва да гние. Това води до дисбактериози и гъбички, трупане на токсини. Главоболието е индикация за това.

Храната като лекарство!

Започвам от устната хигиена:

Погрижете се за зъбите и венците

  • заменете амалгама с друг материал
  • чистенето на междузъбното пространство е важно, за да не се задържа там храна, която да започне да гние
  • започнете осъзнато да дъвчете бавно
  • важно е храната да е топла и по-течна
  • да се храним в приятна компания 
  • да спрем телевизора, когато се храним
  • лишете менюто си от захар и въглехидрати, глутен, млечни продукти, алкохол.

С възрастта ензимната активност намалява. Ензимите са много важни за разграждането и усвояването на храната, особено протеолитичните – тези, които разграждат месото. Важно е да си набавим ензими, може чрез храна или чрез качествени хранителни добавки.

Луиз Хей казва за наднорменото тегло, че то се дължи на задържани емоции:

  • Страх, нужда от защита, 
  • Бягство от чувства, 
  • Несигурност, 
  • Отхвърляне на себе си, 
  • Стремеж към реализация

Задържането на каквото и да е в нашия живот и тяло води до дисбаланс.  Пожелавам ви лекота!!!

add
add

Коментари на читатели

Напишете вашия коментар към темата
Вижте цялата дискусия
  1. Mary_Balabanova
    Mary_Balabanova

    След раждането имах натрупани излишни колограми. Ясно беше, че те няма да си отидат сами. От друга страна кърмех и драстична диета не беше подходяща. Много четох, интересувах се какво е необходимо за храненето на бебето. Нямаше как да се прави нещо радикално. Моят подход беше такъв:
    1. Прием на вода – 2 литра на ден. Сутрин поне 300 мл. топла вода;
    2. Хранене – всичко, което е позволено и нужно, за да имам пълноценна кърма за бебето;
    3. Плодове и течни храни (супи) – ако има възможност за избор за основно хранене между супа или сготвено основно, винаги избирайте супата. Винаги десертът трябва да е плод, който е позволен (диня, грозде, цитруси са забранени).
    4. Честота на хранене – на всеки два часа, но в супер малки порции – буквално по 5 хапки;
    5. Движение – във всеки възможен момент. Упражнения у дома, докато бебето спи, разходки с колички, никакво пестене на движения. Много е натоварващо, но работи;

Вашият коментар