Д-р Мариян Иванов

Превенция срещу коронавирус – част 1 от Д-р Мариян Иванов

icon Преглеждания: 3625
Видео Текст
Prevention 1 (custom)

Профилактика на COVID-19 инфекция

Всъщност, говорейки за профилактика на тази инфекция, трябва да кажа, че същото важи за всякакви други инфекции – и за грип, и за други вирусни инфекции – тъй като принципите са едни и същи.

Основното правило е спазване на социална дистанция, защото знаем, че при кихане, кашляне и говор се разпространяват основно тези вирусни инфекции и заразените пръски достигат, при определени случаи, особено при кихане, до метър и половина – два. Така че – социална дистанция. Когато знаем, че сме в период на опасност от зараза, просто гледаме да сме по-далеч едни от други, особено от хора, които кихат и кашлят.

Другото, което е много важно – маските. Маските не ни защитават толкова нас, колкото ние защитаваме хората около нас, ако ние сме болни. Но ако капнем няколко капки етерично масло от чаено дърво с манука и канука, лавандула, от карамфил или от лимон върху маската, ние до голяма степен си осигуряваме и собствена защита, тъй като етеричните масла унищожават всякакви вируси и бактерии и по този начин ние се предпазваме и от болния около нас.

Важно е да се знае, че действието на етеричните масла е три-четири часа, така че сме защитени до известна степен, ако сменяме маските или накапваме през три-четири часа по две-три капки нови от съответното етерично масло. Разбира се, и правилата за дезинфекция, миенето на ръцете, дезинфекцирането на повърхностите също са основни.

Всичките тези неща са ясни, затова не смятам да се спирам на тях, но бях длъжен да ги изтъкна, тъй като това е в основата.

Какво бихме могли профилактично да направим с хомеопатия по отношение на вирусни инфекции, включително и COVID-19? Основният лидер тук е Осцилококцинум, препоръчваме го веднъж в седмицата в период на опасност от зараза. Фиксираме ден неделя – всяка неделя, всяка седмица по едно флаконче осцилококцинум приемаме.

Установено е, че това увеличава специфичната противовирусна защита на организма. Съществуват и редица други медикаменти като:

  • Ехинацея
  • Силицея
  • Арсеникум Албум
  • Фитолака

Приемат се по определена схема или в определено разреждане, също стимулират имунната ни защита.

Това, което е много важно – че в хомеопатията разполагаме с медикаменти, с които да балансираме нервните процеси, да премахваме негативното действие на стреса. А е и категорично установена връзката между стреса и понижената имунна защита.

Може би сред основните хомеопатични продукти в това отношение са Нукс Вомика, Гелсемиум, Аргентум Нитрикум, Игнация, приемани също по определена схема, обикновено във високо разреждане – 15 или 30 CH. Те спомагат да се балансират нервните процеси, което се отразява добре на имунната ни защита.

Разбира се има хора, които по-често боледуват от останалите, които имат някакви хронични заболявания, на които имунната защита поради една или друга причина е по-слаба. Освен за тези медикаменти, които току-що споменах, в такива ситуации мислим и за медикаменти за така наречения чувствителен тип, които назначаваме въз основа на много данни за съответния човек. Обикновено медикаментите за чувствителен тип ги препоръчваме във високи разреждания 15 или  30 CH, веднъж дневно или през ден, или веднъж в седмицата.

Разбира се, още много може да се говори за хомеопатия, но важно е да се знае, че просто има какво да се направи когато имаме нужда да подкрепим имунната си защита. И хубаво е, препоръчвам, да не се прибягва до самолечение, а да се потърси съвет на специалист в това отношение.

add
add

Коментари на читатели

Напишете вашия коментар към темата
Вижте цялата дискусия
  1. Her_Majesty_the_Mom
    Her_Majesty_the_Mom

    Това е пореден вирус, който тече по сходен начин с всички вирусни грипове. Разликата е, че заради новия щам при отслабена имунна система, придружаващи заболявания и по – възрастни хора протича по – тежко. Една от причините за това е, че е нов щам, който трябва да циркулира известно време преди да отслабне. Няма някаква специфична превенция. Да се поддържаме в добро общо здраве е било изискване за качествен живот и преди появата на Covid – 19. Да имаме добър имунитет не е новост – дали ще боледувате от грип или от Covid – 19 изискването и подхода към укрепване на имунната система е един и същ.
    Ще боледуваме по-малко когато 70% от населението е преболедувало или е ваксинирано. До тогава няма да се случи нищо по – значимо. Маските и социалната дистанция не са метод за предпазване. Те имат друга „скрита“ цел – да забавят разпространението. Така държавите и науката печелят време. В това спечелено време те стават по-подготвени намирайки начин за лечение на заболяването, да създават по-ефективни ваксини, да подготвят здравните си системи да лекуват тежките случаи по-адекватно и да има достатъчно места в болниците. В действителност това забавяне е добро в краткосрочен план и не толкова ефективно решение в дългосрочен план.
    Глобалният въпрос е цивилизационен – дали елитите на развитите държави управляват света правилно. Дали решението им Китай и Индия (или Азия глобално) да са мръсната част на света, която произвежда е правилно? Заради лошия начин на живот, ниския жизнен стандарт тези държави освен че изнасят продукция на ниска цена изнасят и болести и икономическа миграция. Дали отворения модел на свободно придвижване е напълно удачен, защото освен икономическа свобода той доведе и до глобално боледуване? Дали кризата се управлява правилно, дали така трябва да се контролира епидемия, дали ваксините са общодостъпни и много такива въпроси?

Вашият коментар