Учебници, учебни помагала и учебна програма на учениците от първи до седми клас – всичко, което интересува родителя от Тереза Алексиева

(Консултант: Диана Василева е завършила Педагогика със специализация Педагогическо консултиране в Софийски университет „Св. Климент Охридски“ и работи в сферата на образованието от шест години. В момента преподава английски език и е педагогически съветник в ПГЕА – София. Също така ...Въпроси и отговори по тази тема (0)
Преглеждания: 3827
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Irma_Bogdanova
    Irma_Bogdanova

    Докато учителите ни са се обучавали в годините на социализма, докато познават в детайли подходите на Макаренко нямаме особено голям шанс. Същия тип хора пишат учебниците. Трябва да се смени поколението. За съжаление няма силна нова смяна да ги замести.
    Успехите на преподавателите в минали години се дължаха на простичка система – те притежаваха два силни инструмента – система за обучение (алгоритъм какви и колко знания трябва да се дадат) и авторитет да наложат системата силово (най-често).
    Учебниците бяха материализацията на тази система. За съжаление действителността се промени, знанията се измениха, обществените порядки също. Но училището и учебниците се движат много по-бавно. Дигитализацията се оказа само термин. Започна да идва под натиск от заболявания и пандемии. Обаче пак сме неподготвени. Няма много натрупвания по отношение на презентиране и дигитализиране на знанията.

Вашият коментар

add
add
add
add