90-дневната диета! За ползите и рисковете от Ипократис Пападимитракос

Много често моите клиенти, като идват в кабинета, аз ги питам: „Скоро правили ли сте някакви диети?”, отговорът често е свързан с 90-дневната диета. И, разбира се, моят контра-въпрос винаги е: „Колко дена я правихте?” И обикновено… от седмица до ...Въпроси и отговори по тази тема (0)
Преглеждания: 2322
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Baby-love
    Baby-love

    Не съм съгласна, че диетите с определен срок са нещо лошо. Те са практикувани и от спортисти за оптимална форма в определен момент, те са и познати от древността. Дори са заложени на културно ниво – какво е Великденският пост в християнството или Рамазан за мюсюлманите. Религиозният пост има детоксикиращ ефект върху тялото и може също така да насърчи издръжливост, търпение и самоконтрол. Разбира се такива продължителни периоди за съвременния човек биха могли да крият рискове за здравето и трябва винаги да има медицински контрол и при най – дребните неразположения.
    В този смисъл 90 дневната диета не е нещо много по – различно. Пречистването на организма, загуба на килограми винаги е полезно. Голямата дилема за мен е как да предотвратя wow ефекта и после да не върна старите си килограми. Дори и волята да победи за периода на въздържание, нужен е още по – силен характер за периода на захранване. А след това ако си била склонна към напълняване какво следва – трябва да превключиш към нов хранителен режим, по – малки количества, без алкохол и така докато свикнеш с ограниченията.
    Ако една жена го може това, дори не и е нужна 90 дневната диета. За 9 месеца с плавен преход към дисциплиниран режим на хранене ще постигне същото и няма да е причинила шок на организма си.

Вашият коментар

add
add
add
add