Д-р Махеш Гарже

Гризене на нокти – фактори, синтезирани от Аюрведа специалисти от Д-р Махеш Гарже

icon Преглеждания: 1885
Видео Текст
Grizene Na Nokti Faktori (custom)

Ако по време на бременността майката има склонност да драска земята с пръстите на краката си – това е навик, който майката има и той се отразява после в детето – то започва да гризе своите нокти. Така че, ако майката има такъв вид навик, който е вид индикатор за тревожност, детето развива същото.

Първото, което можете да направите при подобен симптом, е да използвате билковия продукт Брами по време на бременността. Това значително ще помогне на детето да не развива този вид навик за гризане на ноктите след раждането или докато расте.

Вторият фактор за развиване на този навик е, ако има борба между бащата и майката пред детето – това е и причината да се развие подобно състояние. Така че трябва да бъдете много внимателни, ако има някакъв интензивен или агресивно-емоционален разговор между съпруга и съпругата – той не трябва да се случва пред детето. 

Ако детето бива потиснато от страх, то развива този вид навик. И така – това е навик, повлиян от емоционални фактори. 

Така че трябва да бъдете много внимателни с емоциите на детето – не трябва да принуждавате детето, не трябва да оказвате никакъв натиск върху детето.  Например, натиск за изпълнение – не трябва да сравнявате детето си с други деца по образователните параметри, по физическите параметри, защото това в крайна сметка оказва натиск върху детето и те развиват този вид навик за гризане на нокти, който е класически симптом на тревожност при децата.

add
add

Коментари на читатели

Напишете вашия коментар към темата
Вижте цялата дискусия
  1. MamaSofi
    MamaSofi

    Майката по време на бременност драска земята с пръстите на краката. Докторе, тук повечето майки (около 99,9%) ходят обути. С обувки не успяват да драскат „земята). В допълнение пак същия процент се движат в условия на тротоари и асфалтирани пътища. На практика няма какво да драскат.
    Хайде малко да осъвремените теориите и да ги адаптирате към живота вън от индийската рурал действителност!

Вашият коментар