Диди Димова

Отивам да раждам – какво ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да взема в чантата? от Диди Димова

icon Преглеждания: 6179
Видео Текст
Pregnant,woman,writing,packing,list,for,maternity,hospital,at,home,

Сега искам да насоча и да посъветвам младите дами, че след 36-тата гестационна седмица сме вече на финалната права. Събитието всеки момент може да се случи. Какво трябва да знаят бременните? Слава на Бога, в нашите болници, във всички болници вече има ден на отворени врати.

Ако вашата бременност е наблюдавана в някоя поликлиника, вие трябва да си вземете обменната карта, в която са всички важни изследвания. Да обиколите болниците, ако предварително не сте се ориентирали към дадена болница, има ден на отворените врати – да разгледате, да зададете въпросите на вашата акушерка, да получите адекватни отговори спрямо спецификата на болницата.

Защото така ще можете да изберете във всеки момент вашия лекар, да осъществите вашата среща, ако преди това сте наблюдавани в поликлиниката. Това са много важни фактори – така вие ще се чувствате комфортно, когато дойде щастливото събитие. И е много важно доверието. Защото вие поставяте в ръцете на този ваш лекар живота на вашето дете, вашия живот, така че доверието трябва да е огромно.

Какво трябва да съдържа така наречената „чанта за болницата“? Аз казвам на всички татковци, наричам ги моите асистенти: „Татковци това е вашата задача“, чантата за болницата трябва да бъде готова до вратата. Дали ще бъде частна или държавна болница, те ще проверят какво ви дават там, но общо взето нужни са:

  • две нощнички
  • два сутиена, а трябва да имат 
  • кремчето за зърна, за което ще говоря след малко при кърменето. Трябва да бъдат подготвени с 
  • термална водичка, защото не винаги може да им се осигури, когато пътуват преварена вода. Има специална, термална вода в малка опаковка. 
  • Тампончета за почистването на зърната, това също трябва – това също трябва да бъде в чантата. 
  • Два пакета еднократни стерилни гащички. Няма сега да оставяме нашите гащички да ги перат партньорите ни, така че по тоя начин е стерилно и се изхвърля. 
  • Два пакета дамски превръзки, единия пакет трябва да бъде с нощни, този който е за цикъл, другият по-средно дебели, не ежедневните, а по-средно дебели. Така, 
  • къси чорапки
  • джапанки за банята и 
  • еднократни пантофки, за да могат след като ви изпишат да ги изхвърлите, да не носите бактерии в къщи. Задължително дамите, които имат дълги коси трябва да имат 
  • ластиче или шнолка за прибиране на косата, защото в момента, в който се появи малкото човече, вие трябва да бъдете като Мадоната. А не косата да боцка, косъмчетата да бодат ръчичките и личицето на детенцето. 
  • Кърпа за лице
  • хавлийка за баня
  • чашка, чинийка, прибори в държавните болници трябва да носите
  • тоалетна хартия, салфетки, трябва да носите. Ние, в частните болници могат да имат чашка, защото храната е кетъринг и когато сервират, те да си имат чашка за водичка, за сокче или за чайче или за каквото и да е било. Така трябва да си имат салфетки, защото като се отсервира храната салфетката се прибира, те да имат салфетки на разположение и задължително 
  • пакетче мокри кърпички. Сега, в държавните болници държат да се занесе пакет от 
  • 24 броя памперси за детето и 
  • пакетче бебешки мокри кърпички.

В частните болници това не е нужно. Това са основните неща и разбира се: комплект за изписване. Сега, още един съвет ще дам, дами дали ще бъде детенцето момченце или момиченце, моля подгответе му едни красиви дрехи за изписване. Това му е първото светско представяне, не да бъде по ританки или с някакви бебешки ританки. Направете го да бъде шармантно, тогава се правят снимки с близки и приятели.

Нека да го представим в обществото като истинска лейди или като един истински малък джентълмен. Така че – направете го, така бих ви посъветвала, а ако сте сигурни, че таткото ще празнува много – вземете комплектчето за изписване с вас защото имах три ситуации такива.

Толкова много бяха празнували татковците (три случая имам такива) и дойдоха без комплектчето за изписване – от едното семейство таткото живееше наблизо, та отиде и взе дрехите, а другите ги изписахме с болничните дрехи – вие си преценете.

Въпреки че аз смятам, че тържеството трябва да е с виновника, а това е майката. Когато майката я изпишат – тогава да се съберат! Но няма да им попречим да си попразнуват, обаче ако сте сигурни, че много тежко ще бъде празнуването – вземете си дрешките или напишете бележка за изписването, напишете една голяма табела „ако искаш да вземеш мен и детето, моля не забравяй дрехите, иначе си без нас!“  

Дали ще бъде частна или държавна болница, дрешките на детето, след като се роди, са от самата болница. За държавните болници трябват и ръкавички.

add
add

Коментари на читатели

Напишете вашия коментар към темата
Вижте цялата дискусия
  1. Petya_baby
    Petya_baby

    Раждането е предстоящо изпитание и стрес – дали Вие ще минете безпрепятствено през него, дали ще се роди здраво и хубаво бебе.
    За да няма излишни допълнителни фактори на стреса е нужно да планирате всичко внимателно. На първо място дълбоко съм убедена, че трябва да имате лекар, който Ви е наблюдавал през цялата бременност и е поел отговорност за раждането. Вие сте се опознали за 9 месеца и вече си имате доверие. Той ще помогне много и със списък какво трябва да носите и как да се организирате. Аз се бях подготвила внимателно с вещите и багажа. И забележете – забравих си личната карта…Иначе чантата ми беше готова, таткото не пиеше алкохол, за да може да ме закара по всяко време, а лекарят ми беше на разположение.
    В болницата ще Ви направят интимен тоалет. Аз бях си направила сама предварително и там стана по-бързо и по-лесно. Като цяло планирането и предварителната организация дава една предвидимост и увереност, че всичко ще е наред.

Вашият коментар