Практичен наръчник – на планина с дете! от Иван Карагьозов

Вие сте влюбени в планината и използвате всяка свободна минута, за да сте там. Там намирате онова, което нямате в обичайната си среда. Но идва моментът, когато вие вече сте родител и имате определени опасения и страх да ходите на ...Въпроси и отговори по тази тема (0)
Преглеждания: 2105
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Borislava_Koleva
    Borislava_Koleva

    Във времето, когато децата са бебета ходенето в планина с тях изисква подготовка, те не могат да ходят и обичайното кенгуру или слинг за носене не е много подходящо за дълъг преход. Ще сте раздвоени през цялото време между грижата за детето и това да се насладите отново на физическата активност на любимото Ви място.
    Бебетата имат различен хранителен режим и дори и в планината Вие трябва да се съобразите с него.
    Бебетата имат чувствителна кожа – това значи да я пазите от силно слънце, от вятър и други атмосферни влияния. Кожата в интимната част лесно се раздразва – смяната на пелената и хигиената остават Ваше задължение и в планината.
    Бебетата спят много – в планината спят още повече заради промяната на надморската височина и чистия въздух. Спането по време на преход може да е еднократен или двукратен компромис, но не може да стане практика.
    Планината предполага бързи климатични промени – всяк промяна на температурата, всеки дъжд и др. изискват от Вас да промените облеклото на бебето.
    Изреждам всичко това, за да докажа, че ходенето в планина не е невъзможно, но е доста трудно. Факторите са толкова много, че удоволствието, което Ви е носила планината преди няма да има време да го видите.
    С дете около 4 години планината вече става по-нормална. Преходите са възможни, макар и не тежки и дълги, основните планинарски правила могат да се спазват и всичко започва да се случва по-нормално.

Вашият коментар

add
add
add
add