Споделяне на легло с малкото дете: предимства, недостатъци и препоръки от Тереза Алексиева

Споделянето на легло с бебето и малкото дете е феномен, който до голяма степен се обуславя от културни наслагвания и традиционни нагласи на местно ниво. България и Източна Европа са сред регионите, където практиката е по-скоро интуитивна и широко разпространена, ...Въпроси и отговори по тази тема (0)
Преглеждания: 4648
Споделете:

Коментари на читатели

< Върнете се към темата
Напишете вашия коментар към темата
  1. Balashova
    Balashova

    Според мен има повече недостатъци, отколкото ползи. Майките го правят за да им е удобно. Така детето ти е „под ръка“ ако плаче или ако дойде час за хранене. Така се изгражда навик, който сам по себе си е вреден.
    Най-често когато бебето застане в леглото, бащата застава в съседната стая. Това несъмнено уврежда семейния живот. Майката вярва, че и е удобно, но тя не може да се отпусне и да спи дълбоко – има притеснение дали детето е завито, дали спи в правилната поза, дали не сме го затиснали с възглавница или завивка. Така в непрестанни проверки никой не спи пълноценно.
    Когато детето започне да се движи идва и ново притеснение – дали няма да се изплъзне и падне от леглото. Сами си отговорете на въпроса каква е вероятността детето Ви да падне от бебешко легло.
    Дори и да преодолеете всички описани по – горе неудобства има още един огромен проблем. Детето свиква с Вас, привързва се да спите заедно и след това преместването в собствено легло е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО тежка задача. Вие сте настроили психиката му така и в една по – късна възраст, която е и много по – осъзната, започвате да я пренастройвате точно на обратно. Давате противоречиви и объркващи сигнали и е напълно нормално детето Ви да е объркано, тревожно и плачещо. И най – лошото е, че му го причинява собствената му майка. Помислете пак…

Вашият коментар

add
add
add
add