Често задавани въпроси (FAQ’s)
На каква възраст децата играят с дрънкалки?
На възраст от три до шест месеца бебетата вече могат да хващат играчки и обичат играчки, които вдигат шум. В периода от шест до девет месеца децата развиват фини двигателни умения, които изискват по-сложни играчки с копчета, музика и светлини, които те да командват.
От какъв материал се правят дрънкалките?
Най-често дрънкалките са направени от пластмаса или текстик , както и съчетания между тях. Дървените дрънкалки съществуват, но са по-скоро ретро аксесоар. Обикновено дрънкалките са пъстро оцветени, за да привличат вниманието на бебето. Най-често са във формата на цветя или животни. Дрънкалките издават звуци при поклащане. Така се стимулира бебето да следи с очи играчката , както и да пожелае да я хване.
Как да избера най-добрата дрънкалка за бебе?
Безопасността е ключова в избора . Бебетата клатят играчката, удрят я и често лапат и дъвчат дрънкалката. За да няма опасност детето да погълне дрънкалката е нужно тя да бъде по-голяма от 5 сантиметра в диаметър. Играчките за деца на възраст между три и шест месеца не бива да имат остри ъгли – така те няма да се одраскат или наранят. Дрънкалката трябва да е лека – бебето ще може да играе лесно с нея, и дори да се удари, това няма да доведе до болка или синини. Поддръжката на дрънкалката трябва да е лесна. Играчката трябва да може да се пере, твърдите части трябва да могат да се забърсват със спирт за дезинфекция. Бебетата на тази възраст нямат изградена имунна система и много по-лесно могат да се заразят от различни бактерии и микроорганизми. Дрънкалката трябва да е подходяща за възрастта на Вашето дете. Когато избирате играчката се уверете, че на опаковката и е изписана възрастта на Вашето дете. Детето трябва да може да държи играчката, тя да е с ярки цветове, които „пленяват“ детското внимание и издава шумове, които са интересни за бебето. Дрънкалката трябва да е забавна за детето . Детето трябва да иска да играе с нея. Дрънкалката трябва да има много цветове, различни материи, да издава звуци и да има различни форми , които да грабват интереса на детето. Допълнителни характеристики като огледала, музика, копчета и светлини правят забавлението безкрайно. Родителите трябва да избират дрънкалки (и играчки изобщо), които имат образователни характеристики. Играта с тях трябва да развива определени умения , които са важни за определената възраст. Бебешките дрънкалки могат да научат детето да следи с поглед предмети, да се фокусира и да развие умение да разпознава лица. Бебешката дрънкалка може да подпомогне мозъчното развитие на бебето, чрез когнитивни, физически, сензорни и комуникативни средства.
Защо трябва да се купува нещо допълнително към количката?
Количките имат основното оборудване, за да може детето Ви са е осигурено и д се вози безопасно в тях. Много улеснения, които ще направят ежедневието Ви по-лесно не са добавени към Вашата количка . В зависимост от различния начин на живот на различните родители, нуждите от аксесоари за количка са различни.
Кои са основните аксесоари за количка?
Най-използваните аксесоари за количка са: Дъждобран Сенник Подложка Чувал за количка Играчка за количка Чанта за количка Поставка за чаша
За какво служи дъждобрана за количка?
Това е аксесоар, който Ви дава гъвкавост за разходките с количка. Предимствата му са, че сте гъвкави и можете да реагирате бързо на резки промени във времето, лесно и бързо се закрепва за количката, лек е, компактен е и не на последно място е на достъпна цена.
Нужна ли е играчка за количка за детска количка?
Бебетата имат период, в който вече са достатъчно големи и не спят постоянно в количката. Тогава имат нужда от забавление по време на разходката или пазаруването. Повечето играчки за количка са интерактивни – със светлини и музика и лесно могат да се пускат и спират от самото дете. Така те привличат вниманието му, предизвикват го да ги пуска и спира и да ангажират вниманието му . В зависимост от закрепването си играчките за количка са два вида – арки играчки на верижка . Арките се закрепват на двете срещуположни страни на количката и образуват полукръг над детето. Играчките на верижка се закрепват не единия край на количката и детето ги държи в ръце без родителят да има притеснение, че играчката може да падне. Играчките за количка най-често будят интереса на детет о в същия период когато му никнат и зъбите. Като резултат от това детето много често ги лапа и дъвче. По тази причина те трябва да са безопасни: да не съдържат BPA да нямат остри краища, които да разранят бебешката уста да са направени така, че да не може от тях да се откъсне нищо, което да бъде погълнато